رنگ غیر رسمی پانتون برای سال ۲۰۲۰ کشف شده است

رنگ غیر رسمی پانتون برای سال ۲۰۲۰ کشف شده است

هر دسامبر شرکت طبقه بندی رنگ Pantone یکی از رنگهای خود را برای ۱۲ ماه آینده معرفی می کند. این اقدام به منظور ایجاد مثبت در پیرامون پیام هایی مانند محیط ، برابری جنسیتی و امور جاری است. اما رنگ سال ۲۰۱۹ باعث هک شده است در برخی از مناطق.

رنگ غیر رسمی پانتون برای سال 2020 کشف شده است

رنگ رسمی ۲۰۱۹ Living Coral نامگذاری شده است و سایه ای ایده آل از مرجان قرمز در زیر آب آبی است.

به گفته جک و هوئی – یک آژانس طراحی مستقر در ملبورن – این جنجال این است که انتخاب پنتون در مورد ویرانی که بر اثر تغییر آب و هوا بر مرجان وارد می شود ، براق است. این آژانس که توسط جک راهلتون-وودکاک و هوئه یین وونگ اداره می شود ، به ویژه به دلیل از دست دادن مرجان ها در اطراف استرالیا ، بخصوص از بین رفتن صخره بزرگ مانع ، نگران است. این دو نفر انتخاب پنتون را “لحن ناشنوا ، و کاملاً غیرمسئولانه” توصیف می کنند.

این زوج که از تحریم انتخاب Pantone برای سال ۲۰۱۹ راضی نبودند ، تصمیم گرفتند تا تصمیم خود را با رنگ پیشنهادی سال آینده براندازند:

مسئولیت یافتن راه حل های خلاقانه برای مشکلات بزرگ بر عهده همه ما ، خلاق یا غیر آن است ، و در حال حاضر مشکلات زیادی در پیش روی بشریت وجود ندارد که بزرگتر از تغییر آب و هوا باشد.

جک و هوئی از طریق نمونه های Pantone خود به جستجوی # F0F6F7 پرداختند ، آبی بسیار کمرنگ که با رنگ ساقه های اسکلتی مرجان مطابقت دارد که در اثر از بین رفتن مرجان در فرآیندی معروف به سفید کردن ، از بین می رود. سپس آنها رنگ سفید مرجان را لقب دادند و مارک تجاری Pantone را ربودند تا رنگ را برای انتخاب سال آینده پیشنهاد دهند:

این موضوعی است که ما عمیقاً به آن اهمیت می دهیم و فکر می کنیم صنعت خلاق این فرصت را دارد تا این مسئله جهانی را از اعماق اقیانوس به سطح صفحه نمایش ما بیاورد.

بسیاری از اعلامیه Pantone در پایان سال ۲۰۱۸ به عنوان یک تصمیم سرسام آور تلقی می کردند. اعتراض طراحی چریکی جک و هوئی بخشی از روند گسترده ای است که طراحان با استفاده از صنایع دستی خود برای مقابله با مسائل جدی اجتماعی از آن استفاده می کنند. بعید به نظر می رسد که Pantone از این پیشنهاد استقبال کند ، اما روند ایجاد یک جهان طراحی اخلاقی و سیاسی تا سال ۲۰۲۰ ادامه دارد.

https://www.webdesignerdepot.com/2019/01/unofficial-pantone-color-for-2020-revealed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *